آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم تا با ساده ترین روش‌ها آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین را به شما آموزش داده و سپس تفاوات میان ریدایرکت ۳۰۱، ۳۰۲ و ۳۰۳  را به شما یگوییم، پس با تب طرح همراه باشید.

ریدایرکت چیست؟

کلمه ریدایرکت در لغت به معنی راهنمایی به یک مکان جدید است . در اینترنت، ریدایرکت Redirect مترادف با انتقال بازدید کننده به مکان جدید است . اگر بخواهید که بدون آسیب زدن به سئوی صفحات وب آن ها را مدیریت کنید باید از ریدایرکت استفاده کنید. با استفاده قابلیت ریدایرکت می‌توانید به راحتی صفحات، فایل‌ها  و یا دامنه را به راحتی به صفحه مورد نظر انتقال دهید.

ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

اما همانطور که تا الان فهمیده اید امروز با آموزش ریدایرکت کردن دامنه در پنل مدیریت دایرکت ادمین با شما همراه هستیم. ریدایرکت در حقیقت راهی است که شما با استفاده از آن می‌توانید کاربران اینترنتی و موتورهای جستجو را از صفحه ای که درخواست ورود به آن را داشته اند را به صفحه ای با لینک متفاوت انتقال داد. این تغییر مسیر در دنیای سئو نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و به شما در مدیریت وب سایتتان کمک به سزایی را خواهد کرد.

آموزش ریدایرکت ادمین

۱- در ابتدا باید وارد پنل کاربری خود در دایرکت ادمین شوید.

۲- سپس از طریق منو «advanced featured» زیر منو «site redirection» را انتخاب نمایید.

آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

 

۳- در صفحه ای که برایتان باز می شود، باید اطلاعات لازم برای ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین را در فیلدهای مشخص شده وارد نمایید. این اطلاعات عبارتند از:

  • Local URL Path: در این قسمت باید بخشی که می خواهید ریدایرکت شود را وارد نمایید. بخش مورد نظرتان می تواند یک دایرکتوری یا حتی یک فایل باشد.
  • Redirect Type: در این قسمت از صفحه مربوط به ریدایرکت دایرکت ادمین با سه گزینه رو به رو می شوید که نوع ریدایرکت را برای شما مشخص می کند. شما می توانید بر اساس هدفی که در ذهن دارید، یکی از آنها را انتخاب نمایید. ریدایرکت ۳۰۱ ، ریدایرکت ۳۰۲ و در نهایت ریدایرکت ۳۰۳ که در ادامه به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.
  • Destination URL: در این قسمت باید لینک مقصد و جدید را وارد نمایید.

آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

۴- بعد از پشت سر گذاشتن تمامی مراحل عنوان شده زمان آن می رسد که از طریق مرورگر خود لینک صفحه مورد نظر را بررسی نمایید تا اطمینان حاصل کنید که ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین به درستی صورت گرفته است.

انواع ریدایرکت

اما شما در Redirect Type میتوانید چند گزینه را انتخاب کنید.

  • ریدایرکت permanent – ۳۰۱

ریدایرکت ۳۰۱ به صورت دائمی دامنه را ریدایرکت می‌کند. در این حالت هم بازدیدکنندگان و هم موتورهای جستجو را به آدرس جدید هدایت می‌کنیم. در ریدایرکت ۳۰۱ به نوعی به موتورهای جستجو خواهیم گفت که آدرس قدیمی برای همیشه به آدرس جدید تغییر کرده است. در اکثر مواقع ریدایرکت ۳۰۱ را می‌توان بهترین انتخاب برای حفظ ارزش و سئو سایت دانست.

  • ۳۰۲ – Temporar

در این حالت به صورت موقت دامنه redirect می‌شود. در صورتی که قصد دارید در آینده تغییراتی در دامنه داشته باشید از این حالت استفاده نمایید. با استفاده از ریدایرکت ۳۰۲ از به وجود آمدن خطای ۴۰۴ نیز جلوگیری خواهید کرد. همچنین به موتورهای جستجو می‌فهمانید که این صفحه به‌طور موقت منتقل شده است و ممکن است دوباره به حالت عادی بازگردد.

  • ۳۰۳ – Replaced

در این حالت شما لینک مورد نظر را به یک صفحه دیگر ارجاع خواهید کرد. این redirect یک جایگزین برای صفحه قبلی به شمار نمی‌رود. (استفاده از این روش توصیه نمی‌شود.)

تیم تولید محتوای تب طرح
تیم تولید محتوای تب طرح

اعضای این تیم خالق مقالات یونیک و جامع و سئو شده هستند که با گذراندن دوره های مهارت نویسندگی، ویرایش و طراحی تصاویر و ترجمه مطالب مرتبط با موضوعات شرکت متناسب با الگوریتم های گوگل به.سرپرستی مدیریت سایت روز به روز در حال ارتقاء کیفیت این وبلاگ می باشند.

دیدگاه ها

4 − دو =

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا