بک لینک PBN  چیست و روش لینک سازی شبکه‌ای

بک لینک PBN چیست و روش لینک سازی شبکه‌ای

سئو امروزه دیگر به طور کامل آن مفهوم ساده و سابق پیشین خود را از دست داده است و صدها تکنیک متفاوت برای بهبود رتبه سایت درون آن به وجود آمده است که به شدت به بهبود رتبه سایت در رتبه گوگل شما کمک می‌کند. امروز میخواهیم یکی از آن موارد را در تب طرح بررسی کنیم و بدانیم که بک لینک PBN  چیست و روش لینک سازی شبکه‌ای در آن چگونه است.

 در این بخش یکی از تکنیک های بسیار خوبی که در لینک سازی مورد استفاده قرار می گیرد ، ثبت بک لینک pbn است. این روش که به لینک سازی شبکه ای نیز معروف است ، در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار انجام شده و پس از مدتی الگوریتم های قدرتمند گوگل قادر به تشخیص لینکسازی غیرطبیعی شده اند. در این مطلب خواهیم فهمید که pbn  چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد و چگونه می تواند به بهبود رتبه سایت شما در گوگل کمک نماید.

لینک های pbn باید بصورت کاملا تخصصی و با دقت زیاد انجام شود ، زیرا درصورت درج اشتباه این نوع لینکها ، احتمال متوجه شدن گوگل و جریمه سایت را دارد.

بک لینک PBN چیست و روش لینک سازی شبکه‌ای

اول از هرچیزی باید به شما بگوییم که ساختن یک بک لینکpbn  برای سایت ریسک بزرگی است و ممکن است سایت شما را در خطر بیندازد. این تکنیک را می توان هم جز دسته کلاه سیاه دانست و هم جز روش های سئو کلاه خاکستری. در عین حال که این روش هزینه و زمان زیادی را از شما می گیرد ، احتمال جریمه سایت را نیز بالا می برد. این در حالی است که اگر همین زمان و هزینه را صرف روش های کلاه سفید که هیچ ریسکی ندارند کنید ، بعد از مدتی ارتقا رتبه و بازدید بیشتری بدست خواهید آورد.اما در هر حال اگر چند بک لینک محدود (pbn) در حد معقول و طبیعی نیز دریافت کنید ، ضرری ندارد.

برای آشنایی با روش سئو های سفید و کاربردی به بخش آموزش سئو تب طرح مراجعه کنید.

بک لینک PBN چیست؟

لینک های pbn که از private blog network گرفته شده ، بک لینک هایی هستند که از شبکه‌ای از وب سایتها و وبلاگهای متصل به هم ساخته شده اند. این سایتها می تواند متعلق به خود شما باشد و در طول زمان ایجاد شده باشند و یا می توانید از سایت هایی که فروش بک لینک را انجام می دهند با پرداخت هزینه دریافت کنید.

برای آشنایی بیشتر با بک لینک ها کلیک کنید.

ساختار یک pbn می تواند به اشکال مختلفی باشد ، اما در هر صورت باید پیوند های زیادی میان دامنه ها مختلف ایجاد شود.

چون بک لینک های pbn بصورت غیرطبیعی و با هدف ارتقای سایت های هدف ایجاد می شوند و دستکاری لینک ها یک روش غیر قابل قبول برای گوگل می باشد، در صورتی که به درستی انجام نشود احتمالا سایت را با جریمه گوگل مواجه خواهد کرد.

همچنین برای این کار باید سایت ها از هاست متفاوتی استفاده کنند تا موتورهای جستجو به راحتی متوجه این تکنیک نشوند.

اگر شما خودتان قصد ساختن یک pbn را دارید ، باید دامنه های مختلفی را خریداری کنید ، از چند سرور مختلف هاست آنها را تهیه نمایید ( می توانید چند وبلاگ نیز ایجاد نمایید ) و سپس در بلند مدت اقدام به تولید محتوا و انتشار مطالب جدید برای هرکدام نمایید تا جایی که دامین اتوریتی و پیج رنک آنها افزایش یابد. حتی علاوه بر استفاده از این شبکه برای سئو سایت خود ، می توانید با فروش بک لینک pbn کسب درآمد کنید ، همانطور که بسیاری از افراد و سایت ها این کار را انجام می دهند.

آیا ساخت بک لینک pbn برای سئو ارزش دارد؟

مشکل بک لینک های PBN این است که غیر طبیعی ساخته می شوند. موتورهای جستجو تکنیک های غیر طبیعی سئو و ارتقا رتبه  را دوست ندارند.

با این وجود ، بسیاری از مشاورین و متخصصین سئو ، از این تکنیک استفاده می کنند. به همین دلیل ما این بحث را از دو جنبه بررسی می کنیم. اول اینکه ، چرا ساخت بک لینک pbn می تواند به سئو کمک کند؟ و دوم ، چرا نباید لینک های pbn دریافت کرد؟ پس باید مزایا و معایب این روش را بررسی کنیم و ببینیم برای سئو ارزش دارد یا خیر!

مزایای ساخت pbn

به عقیده بسیاری ، بک لینک های pbn  موثرتر از بک لینک های عادی و طبیعی هستند زیرا تصمیم گیری در مورد نحوه ساختن آنها و انتخاب وب سایت های قدرتمند کاملا در اختیار شماست.

شما می توانید با استفاده از انکرتکست مدنظر خود ، اقدام به ثبت لینک یا رپورتاژ برای ارجاع به سایت هدف و اصلی خود نمایید. همچنین می توانید بین سایت های محتلف ، لینک جویس را بصورت یکنواخت انتقال دهید.

بک لینک PBN چیست و روش لینک سازی شبکه‌ای

از مزایای دیگر ساخت بک لینک PBN ، سرعت بخشیدن به انتشار و اشتراک گذاری مطالب سایت است و دیگر نیازی به طی مدت زمانی جهت آشنایی سایر سایتها با مطالب و باز نشر مقالات شما نیست. درواقع pbn روند ساخت بک لینک ها را تسریع می نماید.

همچنین به دلیل بالا بودن اتوریتی و رنک سایت ها ، در زمان کوتاهی اتوریتی و پیج رنک سایت شما افزایش می یابد.

موتورهای جستجو بک لینک را نوعی توصیه نامه آنلاین می دانند. البته برای گوگل کیفیت بک لینک ها مهم تر از تعداد آنهاست. از آنجا که PBN ها در ابتدا با توجه به اصول سئو و به عنوان یک شبکه از بک لینک های معتبر ایجاد می شوند ، پس می توان انتظار داشت که موجب ارتقا رتبه سایت شوند.

این موارد دلایلی بود که ایجاد بک لینک های pbn  را مثبت قلمداد می کند.

معایب لینک سازی شبکه ای

اگرچه ممکن است که باتوجه به مزیت های بالا ، به نظر برسد که لینک سازی pbn قطعا نتایج مثبتی در سئو دارد ، اما اینگونه نیست. عده ای معتقدند معایب این تکنیک بیشتر از مزایای آن است و استفاده از این نوع لینک سازی ، کاملا مضر و در نهایت منجر به جریمه سایت خواهد شد.

اگرچه بک لینک pbn ابتدا و پس از پیدایش در سال ۲۰۱۴ توسط گوگل قابل تشخیص نبود ، اما گوگل با بروزرسانی که در سال ۲۰۱۷ انجام داد به احتمال فراوان قادر است هر نوع دستکاری در لینک یا بک لینک های غیرطبیعی را شناسایی کند.

اگر گوگل متوجه شود شما از بک لینک سازی با تکنیک pbn  استفاده کرده اید ، بدون شک شما را از لیست نتایج حذف خواهد کرد و این یعنی نابودی سایت شما! هدف از سئو سایت ، بهبود رتبه سایت در گوگل و افزایش بازدید سایت است ، اگر شما از نتایج حذف شوید یعنی هرگز نمی توانید از گوگل بازدیدی کسب کنید.

تیم تولید محتوای تب طرح
تیم تولید محتوای تب طرح

اعضای این تیم خالق مقالات یونیک و جامع و سئو شده هستند که با گذراندن دوره های مهارت نویسندگی، ویرایش و طراحی تصاویر و ترجمه مطالب مرتبط با موضوعات شرکت متناسب با الگوریتم های گوگل به.سرپرستی مدیریت سایت روز به روز در حال ارتقاء کیفیت این وبلاگ می باشند.

دیدگاه ها

نه − یک =

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا