۵ ایده برای طراحی بیلبورد تبلیغاتی خلاقانه و تاثیرگذار

۵ ایده برای طراحی بیلبورد تبلیغاتی خلاقانه و تاثیرگذار

اصول و تکنیک‌های طراحی بیلبورد تبلیغاتی ایرانی ایده‌پردازانه و جذاب

ایده، خلاقیت و استراتژی در کنار هم می توانند یک طراحی بیلبورد تبلیغاتی جذاب و خیره کننده‌ی فوق العاده بانفوذ برای برند، محصولات، خدمات و کسب و کارها، به ارمغان آورد.
امروزه طراحی و چاپ بیلبودهای تبلیغاتی مثل سابق نیست و بسیار هنرمندانه و هوشمندانه پیاده سازی و در تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر و خیابان های شلوغ نصب می گردند. صاحبان مشاغل گوناگون با هدف آگاهی از برند Brand Awareness‌ اغلب این روش تبلیغات را انتخاب مب کنند.
قبل از صرف هزینه ی تبلیغات و ریسک کردن در خصوص سفارش بیلبورد تبلیغاتی از شرکت تبلیغاتی تبریز، تهران و شهرهای صنعتی بزرگ کشور با ما همراه باشید تا به ترفندهای جالبی در خصوص طراحی گرافیکی برندینگ از طریق بیلبوردهای شهری بپردازیم.

جهت آشنایی با تکنیک های خلق یک شعار تبلیغاتی یا شعار برند (اسلوگان) خلاقانه و موثر در انواع تبلیغات همچون تیزر، بنر، پوستر و رسانه های تبلیغاتی و محیطی برای کسب و کارهای مختلف به مقاله مرتبط مراجعه نمایید.

بیلبورد (Billboard) چیست؟

بیلبورد تبلیغاتی به عنوان یکی از اثرگذارترین ابزارهای تبلیغات محیطی هنوز هم با قدرت و نفوذ بالا در سرتاسر دنیا توسط برندهای مختلف آموزشی، صنعتی، فروشگاهی، تجاری و خدماتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این بیلبوردهای خلاقانه به دلیل مزایای تبلیغاتی‌ خود، بازده بسیار زیادی دارند و ساده‌تر مخاطبین را درگیر می‌سازند.
بیلبوردها اغلب در خیابان های پر رفت و آمد و غالباً پر ترافیک، اتوبان، بزرگراه، بلوار، فلکه و میدان های بزرگ شهر نصب می شوند. و در کل اصلی ترین مناطق و محله های شهرهای بزرگ مرکز نمایش تبلیغات برندهای بزرگ جهان هستند.

تاریخچه طراحی بیلبورد در ایران و جهان

اولین بیلبورد به دوران مصر باستان بازمی‌گردد. در آن دوران مصری ها به وسیله ی ستون های سنگی (اوبلیسک) که دارای ستون های چند وجهی با نوک مثلثی شکل بودند و تنها از یک تکه سنگ بزرگ بیلبورد ها را می ساختند. هدف آنها از طراحی و ساخت بیلبورد اغلب ترویج یک مذهب، آیین و اعتقادات به شکل لوح تزئیناتی و قرار دادن آن در معرض دید مردم بود. در سال ۱۴۵۰ میلادی نخستین ترفند تبلیغاتی برای تبلیغ ماشین چاپ سیار و قابل حمل با اختراع یوهان گوتنبرگ در شکل چاپ شده رونمایی شده است.

در سال ۱۷۹۶  میلادی بشر به لطف اختراع چاپ به شیوه ی لیتوگرافی پوستر های تصویرسازی شده را به صورت حرفه ای مورد نمایش عموم قرار می دادند. بالاترین میزان مصرف این نوع تبلیغات تاجر و بازرگانان امریکایی بودند و نخستین پوستر تبلیغاتی شهری در سال ۱۸۳۵ در نیویورک سیتی طراحی، چاپ و نصب شد و بسیار مورد استقبال همگان قرار گرفت.

تابلو و بیلبورد تبلیغاتی در ۱۸۶۷ میلادی در مبارزات تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفت و پس از گذشت سال‌های بسیار زیاد، این روش به رسانه‌ای محبوب و فوق العاده موثر برای تبلیغات به حساب می آیند.

طراحی و چاپ محتوای تبلیغاتی نخستین بار در سال ۱۲۶۷ در ایران مورد استفاده قرار گرفت. پیش از ورود بیلبوردها به کشور، جارچی ها وظیفه ی تبلیغ و اطلاع رسانی ها را بر عهده داشتند!
اولین بیلبورد و پوستر تبلیغاتی در سال ۱۳۰۷ با هدف تبلیغات و معرفی یک فیلم، در ایران طراحی و رونمایی شد.

مزایای طراحی بیلبورد تبلیغاتی

 • در دسترس بودن
 • درگیری راحت تر ذهن مخاطب
 • قدرت ایجاد المان‌های بانفوذ تر
 • امکان بهره مندی از خلاقیت‌ تیزینگ جهت نمایش کالا و خدمات
 • امکان انجام تبلیغات محیطی با کیفیت گرافیکی بالا
 • آزادی انتخاب تعرفه و هزینه بر اساس ابعاد، فرم و نوع طراحی بیلبورد تبلیغاتی
 • نرخ بالای بازگشت سرمایه و کسب سود مازاد به صاحبان مشاغل
 • امکان تبلیغ برند کم‌هزینه و طراحی بیلبورد تبلیغاتی سریع تر

5 ایده برای طراحی بیلبورد تبلیغاتی خلاقانه و تاثیرگذار

انواع تبلیغات بیلبوردی در فضای باز

تابلوهای تبلیغاتی با قابلیت ویژه ی نورپردازی در تابلوهای شهری و خیابانی همچون تابلو چلنیوم، تابلو نئون پلاستیک، تابلو وکیوم، تابلو کامپوزیت و تابلو ترموود بسیار پرکاربرد هستند.

 • بیلبورد
 • عرشه پل
 • بیلبورد دیجیتال
 • تلوزیون شهری
 • استرا بورد
 • استند تبلیغاتی
 • نما آگهی

دوست من؛ بیلبورد تبلیغاتی جای برقراری تماس نیست…!

بزرگترین اشتباهی که در طراحی بیلبورد می‌توانید مرتکب شوید این است که صفحه را پر از نام وبسایت و شماره تلفن و آدرس کنید.
باید بدانید که ٩٩.٩ درصد از افرادی که بیلبورد شما را می‌بینند به شما زنگ نمی‌زنند یا به سایت شما سر نمی‌زنند چون هر کس در خارج از خانه مشغله‌ی کاری خاص خودش را دارد و چندان توجهی به شماره‌ها و آدرس سایت نمی‌کند.
پس بیهوده حجم محتوای آزاردهنده را بالا نبرید.
سعی کنید با طرحی جذاب نام برند خودتان را در ذهن مخاطب حک کنید.
نگران نباشید اگر روی آن‌ها تاثیر بگذارید مسلما در موقع نیاز اسم شما را به خاطر می‌آورند و می‌توانند به راحتی اطلاعات تماس شما را پیدا کنند.

تنها ۴ کلمه نه بیشتر!

شما در یک بیلبورد تبلیغاتی خلاقانه قرار نیست داستان تعریف کنید یا محصولات و خدمات خودتان را تشریح کنید.
هر چه تعداد کلمات به کار رفته روی بیلبورد کمتر باشد تاثیرگذاری آن نیز بیشتر است.
فکر می‌کنید مخاطبین بیلبورد شما در ۶ ثانیه چند کلمه می‌توانند بخوانند؟
متخصصین حرفه‌ای‌ در دنیای تبلیغات، همواره توصیه می‌کنند با ۴ کلمه و یا کمتر مقصود خودتان را به مخاطبین برندتان برسانید.

در مرکز توجه باشید

استفاده‌ی درست از رنگ‌ها و روانشناسی رنگ و تاثیرگذاری آن‌ها می‌تواند یک المان تاثیرگذار در طراحی بیلبورد (Billboard) باشد.
می‌توانید با روانشناسی رنگ و یا کار گرافیکی مخصوصی این جلب توجه را به راحتی آب خوردن انجام دهید.
در انواع کمپین‌ تبلیغاتی تبریز، استفاده از طرح‌های ایده پردازانه و جالب انگیز یکی از شگردهای تبلیغاتی تخصصی و بسیار موفق محسوب می شود.
جهت راه اندازی کمپین تبلیغاتی و سفارش طراحی بیلبورد تبلیغاتی موثر و خلاقانه با شراه های ارتباطی بهترین شرکت تبلیغاتی و خدمات گرافیکی تبریز تماس حاصل نمایید. ۰۹۱۴۵۹۸۵۶۴۲ و ۰۴۱۳۵۵۶۶۳۴۶

هوشمندانه عمل کنید

تبلیغات کسل‌کننده دیده نمی‌شوند و هیچ تاثیری ندارند ولی تبلیغات هوشمندانه به راحتی توجه مخاطبان را جلب می‌کنند. اما یک نکته را در نظر داشته باشید و سعی کنید در قالبی منطقی این کار را انجام دهید.
می‌دانید چرا؟ چون شما باید در سطح مخاطب خود ظاهر شوید و متناسب با پرسونای مخاطب خود تبلیغ کنید.

محتوا، فرم و اندازه

یک قانون طراحی را همیشه مد نظر داشته باشید که تصویر معمولا تاثیر بیشتری نسبت به محتوا دارد و زودتر مخاطب را جذب می‌کند.
پس به جای گفتن کلمات، سعی کنید آن‌ها را نشان دهید.
از تکنیک‌های جذب مخاطب در نوشتن محتوا استفاده کنید و سعی کنید همه چیز به اندازه باشد، نه کمتر و نه بیشتر.

تیم نویسندگان تب‌طرح
تیم نویسندگان تب‌طرح

مفتخریم به عنوان عضوی از تیم محتوانویسی تب‌طرح، مقالاتی جامع و حدالمقدور تألیفی را نشر دهیم. مقالات و خبرنامه‌های مرتبط با موضوعات مجموعه را با حمایت سرپرست محتوانگاران تدارک دیده و در وبلاگ تب‌طرح منتشر می‌کنیم. رسالت ما انتشار مقالات قدرتمند متناسب با فاکتورهای روز گوگل است و همواره در حال به‌روزرسانی و ارتقاء کیفیت این وبلاگ خواهیم بود...

دیدگاه ها

6 + 9 =

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا