آموزش بلاگینگ و تولید محتوا

آموزش بلاگینگ و تولید محتوا

آموزش بلاگینگ و تولید محتوا

آموزش بلاگینگ و تولید محتوا برای سئو سایت و کسب رتبه بالا در گوگل با هدف افزایش ترافیک سایت در پلتفرم های تجارت الکترونیکی و با هدف بازاریابی محتوایی مبحث امروز ما در وبلاگ تب طرح می باشد.
پیشنهاد می کنیم قبل از شروع مطالعه این مقاله جهت درک مفهوم ابتدایی بلاگینگ مقاله مربوط به آن را در همین سایت مطالعه فرمائید.

مقدمه :

تولید محتوای متنی برای بخش وبلاگ یک سایت می تواند از روی علاقه و یا با هدف کسب درآمد توسط نویسندگان مبتدی یا حرفه ای صورت بگیرد.

آموزش بلاگینگ و تولید محتوا چه تفاوتی دارند؟ فرق این دو مهارت بسیار زیاد است. برای مثال فرض کنید یک شخص در وب سایت فروشگاه اینترنتی که محصولات خاصی را عرضه می کند در حال انجام محتوانویسی می باشد.
در صورتی که این فرد بتواند تمامی محصولات سایت را با ویژگی های تک تک محصولات و قیمت گذاری و اعمال ویژگی های اصلی محصول به صورت دقیق انجام دهد برای سایت فروشگاهی محتوانویسی کرده است.

این مقاله رو از دست ندید : تقویم محتوایی چیست ؟

آموزش بلاگینگ و تولید محتوا

محتوانویسی چیست؟

یک محتوانویس می تواند برای هر موضوعی در هر صنف و مقوله ای مطالبی را به شکل غیر کپی از منابع دیگر نوشته و منتشر کند.
هر چند او توانایی نوشتن مقالات بخش وبلاگ سایت را نیز دارد اما شاید فرصت نکند بر روی کلمات کلیدی هدفمند کار کند و بازاریابی محتوایی که برای تمامی بیزینس های اینترنتی امری واجب است را با صرف زمان بیشتر و به شکل سئو شده و بهینه ارائه کند.

وبلاگ نویسی چیست؟

در واقع بلاگینگ یا مقاله نویسی در وبلاگ سایت های مختلف نیازمند داشتن وقت و فکری آزاد و راحت می باشد.
اصولاً نویسندگان وبلاگ در مباحث متنوع و برای موضوعات مختلف ذهنی آماده و پر دارند ، آنها خلاقیت بالایی در بازی با کلمات به شکل حرفه ای را بلد هستند.

صرفاً داشتن استعداد و علاقه به نویسندگی یا بلاگینگ در موفقیت و پیشرفت شغلی مقاله نویسان و تولیدکنندگان محتوای سایت کافی نیست و داشتن تجربه بالا در این حرفه می تواند فرد را به درجات عالی در امر نویسندگی سایت برساند.
برای کسب تجربه در این حرفه تنها کافی است شروع به نوشتن کنید. همین!

بیشتر بدانید : بلاگینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

آموزش بلاگینگ و تولید محتوا

آموزش بلاگینگ

آنقدر باید بنویسید و تایپ کنید تا ذهنتان باز شده و در نوشتن مقاله برای موضوعات جدید با عناوین متنوع و مباحث ناشناخته نیز بتوان روی شما حساب کرد.
از این رو تنها توصیه من به شما نوشتن بی وقفه در هر موضوع دلخواه و ساده یا دشوار و چالش برانگیز می باشد.

با همین تکنیک نصف راه را رفته اید و در ادامه می توانید از طریق مطالعه مقالات انگلیسی و فارسی از منابع مختلف با شیوه ی بلاگینگ (مقاله نویسی) و استراتژی های سایر نویسندگان در تولید محتوا آشنا شوید.
در صورتی که تا این مرحله پیش رفته اید با ادامه مقاله همراهمان باشید اما اگر هنوز پیش نیاز آموزش بلاگینگ پیشرفته را در خود نمی بینید همین حالا دست به کیبورد شوید. بسم الله…!

راستی! علاقه مندان به شرکت در دوره های آموزش بلاگینگ ، تولید محتوای سئو بیس و اصول مقاله نویسی کاربردی و یا کارآموزی در مجموعه برای فراگیری محتوانویسی مقدماتی و پیشرفته با کارشناسان مجموعه طراحی سایت در تبریز در ارتباط باشند.

آموزش بلاگینگ و مقاله نویسی حرفه ای

اگر از آن دسته افراد هستید که تنها تفریحی و از روی علاقه این کار را انجام می دهید که هیچ اما اگر به فکر کسب درآمد از طریق مدیریت بلاگ سایت های تجاری هستید و با دید حرفه ای به این شغل می نگرید باید یک سری اصول و قوائد را در تولید محتوا چه از نظر سئو و چه از نظر نگارش و ساختار مقالات رعایت کرده و مدام در حال بروزرسانی اطلاعات خود در مورد بازاریابی دیجیتال از طریق محتوا و مقاله نویسی سئو بیس باشید.
در ادامه به برخی از این اصول اشاره می کنیم :

آموزش بلاگینگ و تولید محتوا

آموزش بلاگینگ و کسب درآمد از طریق محتوانویسی

اصول محتوانویسی  آموزش بلاگینگ :

مرحله اول : تعیین نقشه راه با استفاده از ابزارهای مربوطه نظیر keyword tool google و تعیین مسیر وبلاگ نویسی سایت با استفاده از تکنیک keyword mapping که در مقالات مجزا هر دو مورد به صورت گام به گام و جامع آموزش داده شده اند.
انتخاب عنوان مناسب برای مقاله با استفاده از تکنیک و استراتژی های مخصوص و موضوع خوب از پست های منتشر شده رقبا که قبلا کار نکرده اید.

از کجا شروع کنم؟

شروع به نوشتن محتوا در پیشخوان وردپرس با رعایت اصول نگارش و املائی با ترتیب زیر نمایید:

یک مقدمه بنویسید :

توضیحات اولیه در مورد موضوع مقاله مثلا اگر موضوع و کلمه کلیدی شما عبارت ” اصطلاح sem ” می باشد در اوایل مقاله راجع به مفهوم و تعریف اینکه اصطلاح sem جیست بپردازید.
در ادامه با استفاده از تگ h3 بخش ابتدائی مقاله را از سایر بخش ها جدا کرده و سایر پاراگراف ها را به صورت جمله بندی و پاراگراف بندی های کوتاه بنویسید.

محتوای یونیک بنویسید :

دقت داشته باشید که محتوای یونیک و ارزشمند بنویسید و از هرگونه کپی منابع خصوصا منابع فارسی زبان بپرهیزید.
در صورتی که موضوع اصلی مقاله چیزی است که هیچ دانش و پیش زمینه ذهنی و تخصصی در آن زمینه ندارید می توانید از تکنیک محتوای بازنویسی شده (با تغییر چینش عبارات و جمله بندی های متفاوت) و یا ترجمه مقالات خارجی (البته با تغییر) در متن خود استفاده نمائید.

در غیر این صورت ترجیحاً سعی کنید تا جایی که می توانید محتوا به صورت کاملا یونیک و ارزشمند نوشته شود.
مطالبی را در خصوص اصطلاح و کاربردهای آن به سبک مخاطب پسند و هدفمند و با تکنیک های تولید محتوای استراتژیک بنویسید .

آموزش بلاگینگ و تولید محتوا

تصاویر را بهینه کنید :

استفاده از تصاویر و اینفوگرافیک های جذاب، بهینه شده و با کیفیت با اعمال توضیحات alt در متن جایگزین تصویر که شامل کلمه کلیدی باشد را فراموش نکنید.

در این مرحله سئوی مقاله نوشته شده از طریق افزونه و ابزارهایی که مخصوص وردپرس یا سایر سیستم های مدیریت محتوای سایت هستند نظیر افزونه یوست سئو و ابزارهای بررسی سئو رایگان و آنلاین را تکمیل کنید.

عنوان سئو و متا دیسکریپشن :

علاوه بر تگ های H1  تا H3 در ابتدا و داخل مقاله توضیحات متا و همچنین عنوان سئو حتماً باید از کلمات کلیدی یا مترادف آن استفاده نمایید.
متن مورد استفاده در متا دیسکریپشن را از بین کلمات کلیدی مربوطه به شکل جمله بندی مختصر زیر ۱۲۰ واژه و با رعایت فاصله بین کلمات انتخاب کنید.

سئوی محتوا را بررسی کنید :

برای یافتن بهترین ابزارهای سئو رایگان تنها کافی است در گوگل عبارت ” بررسی سئو رایگان آنلاین ” را جستجو کنید.
گوگل لیست سایت های ایرانی به زبان فارسی را در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل برای شما نشان خواهد داد.

با استفاده از آنها سئوی محتوای نوشته شده را از نظر چگالی کلمات کلیدی و یونیک بودن محتوا کامل رصد کنید.
پس از رفع ایرادات و مشکلات نشان داده شده ( بهینه سازی محتوا ) ، می توانید آن را در سایت منتشر نمائید.

در انتهای مقالات حتماً جمع بندی یا نتیجه گیری پایانی بنویسید (اتمام ساختار بندی بلاگینگ سایت)

تکنیک CTA فراموش نشود!

اگر مقاله ی چالشی و سخت می خوای بنویسی یکی از تکنیک های محتوا نویسی استفاده از کال تو اکشن در پست و محتوای تولیدی هست.

محتوا را ایندکس کنید :

در مرحله پایانی می توانید در گوگل سرچ کنسول به صورت دستی ایندکس کنید یا اینکه منتظر باشید تا به صورت خودکار این مرحله طی شود.

دیجیتال مارکتینگ کنید :

پست خود را در شبکه های اجتماعی جهت دریافت بک لینک و تبلیغات و بازاریابی جهت ترافیک سایت به اشتراک بگذارید.

سخن آخر 

امیدواریم با تکنیک و مراحل آموزش بلاگینگ بیان شده در این مقاله بتوانید جایگاه خوبی در نتایج گوگل بگیرید و همیشه بدرخشید.
راستی بازاریابی محتوایی بلد نیستی اما دوست داری یه سر و گردن از بقیه بالاتر باشی؟ چرا از مشاوره رایگان کارشناسان تب طرح کمک نمی گیری؟

 

 

تیم تولید محتوای تب طرح
تیم تولید محتوای تب طرح

اعضای این تیم خالق مقالات یونیک و جامع و سئو شده هستند که با گذراندن دوره های مهارت نویسندگی، ویرایش و طراحی تصاویر و ترجمه مطالب مرتبط با موضوعات شرکت متناسب با الگوریتم های گوگل به.سرپرستی مدیریت سایت روز به روز در حال ارتقاء کیفیت این وبلاگ می باشند.

دیدگاه ها

2 + 11 =

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا