آموزش تولید محتوا در وردپرس سایت فروشگاهی

آموزش تولید محتوا در وردپرس سایت فروشگاهی

تولید محتوا در وردپرس وب سایت های فروشگاهی و عمده فروشی را در این مقاله به شکل بسیار ساده و ملموس کاربران، وب مستر و محتواکاران سایت های فروشگاهی را با تولید محتوای محصولات خود آشنا خواهیم کرد. با مطالعه مراحل کوتاه و مفید این مقاله آموزشی در تهیه و انتشار محتواهای سایت خود یا اداره محتوای کارفرمایان محتواهای های انواع وب سایت فروشگاهی دچار مشکل و سردرگمی نخواهید شد.

این مقاله برای چه کسانی مفید است؟

تولید محتوا مقوله بسیار پرطرفدار در بین سئوکاران، وبمستر ها، صاحبان کسب و کار های اینترنتی و شرکت های فعال در زمینه بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ در کل دنیا می باشد.

تولید محتوا در وردپرس سایت

این جمله ایست که بارها به گوش و چشم ما خورده و اهمیت تولید یک محتوای کاربرپسند، مخاطب پسند، جذاب، یونیک و غیره هزاران بار به ما یادآوری شده است. افرادی که در زمینه محتوانویسی سایت به عنوان فریلنسری، پروژه ای، دورکاری یا تمام وقت و استخدام حضوری در تولید محتوای سایت های فروشگاهی و سایت های عمده فروشی کارخانجات تولیدی و تجار صادرکننده محصولات مختلف فعالیت دارند، بارها با این موضوع برخورد داشته اند که “چگونه در صفحه اول گوگل ظاهر شویم؟” در این راستا بهترین گزینه طی نمودن گام به گام تولید محتوا در وردپرس به شکل استراتژیک با گروه تب طرح می باشد.

آموزش تولید محتوا در وردپرس سایت فروشگاهی

مزایای آموزش تولید محتوا در وردپرس

تولید محتوای استاندارد نه فقط برای نویسندگی مقالات و بلاگینگ سایت های متعدد بلکه در تهیه محتواهای پلت فرم های دیگر برای کسب و کارهای دیگر نیز کاربرد دارد.
اما تمرکز این مقاله بیشتر بر روی تولید محتوای محصول سایت های فروشگاهی و عمده فروشی می باشد.
با ما همراه باشید…

همان طور که در جریان اهمیت این موضوع هستید ؛ تولید محتوا با هدف جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری وفادار انجام می شود و در نهایت هر چه تعداد مشتری از این راه بیشتر گردد میزان فروش محصولات و سود تجاری صاحبان مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی نیز بسیار بالاتر خواهد بود. از این رو حتماً باید تحقیقات کلمات کلیدی پر جستجوی موتور مرورگر گوگل را به دقت بررسی ، کلمات مطلوب کاربران را پیدا ، انتخاب و بر روی آنها کار کنید.

آموزش تولید محتوا در وردپرس سایت فروشگاهی

مرحله ۱ : انتخاب کلمات کلیدی

این تنها چیز مهم و کلیدی قبل از شروع محتوانویسی برای انواع وب سایت می باشد: مشتریان سایت فروشگاهی و تجارت  من به دنبال چه چیزی هستند؟

آموزش تولید محتوا در وردپرس سایت فروشگاهی

باید کاملا به این موضوع اشراف داشته باشید و قطعا در این راه با کمک خود مرورگر گوگل به این موضوع پی می برید!
بله دقیقاً خود گوگل به ما نشان می دهد که مردم روزانه به دنبال چه چیزهایی هستن…
مثلاً اگر تجارت من در زمینه فروش کفپوش پلیمری است، با تایپ کردن این عبارت در گوگل آرشیوی از پر سرچ ترین عبارات مرتبط با این عبارت در قسمت پیشنهادات گوگل ظاهر می شود.

مرتبط : کلمات کلیدی LSI را جدی بگیریم.

به تصویر زیر درست نگاه کنید.

آموزش تولید محتوا در وردپرس سایت فروشگاهی


در این تصویر لیست کلمات پر جستجوی مورد نیاز شما برای کلمه کلیدی محصول شما نشان داده شده .
چنانچه یک حرف دیگر به عبارتتان اضافه کنید. مثلا : کفپوش پلیمری استخر با عبارات پر سرچ دیگری به شکل زیر روبرو می شوید.
این عبارات در ادامه تولید محتوا در وردپرس بهینه و کارآمد برای سایت شما بسیار ضروری هستند.

مرحله ۲ : تولید تقویم محتوایی

لیست حاصل را  را در برگه ای نوشته، پرینت گرفته و یا در جداول اکسل برای خود ذخیره کنید تا برای هر یک از کلمات کلیدی مد نظرتان در ارتباط با محصولات و خدمات کسب و کار اینترنتی خود به لیستی از پیش تعیین شده به سادگی و در هر زمان دسترسی داشته باشید.

  • می توانید لیستی از آنها را کپی و واتس اپ یا تلگرام گوشی موبایلتان برای خودتان ارسال کنید.
  • حتی می توانید این عبارات را اسکرین گرفته و در پس زمینه دسکتاپ کامپیوتر خود قرار دهید و…

شما برای دسترسی راحت تر و استفاده سریع از این عبارات کلیدی در سایت های خود چه تکنیک های دیگری را پیشنهاد می کنید؟

تیتر H1

آرشیو کلیدواژه های کانونی و تیتر H1 ، تیترهای H3 مرتبط به آنها را در جدولی به شکل زیر برای محصولات و عبارات مد نظرتان تنظیم نمائید.

این برگه را به دیوار اتاق کار خود بچسبانید؛ تا با هر بار کار روی عبارات اولویت های کار تولید محتوا در وردپرس را تیک زده و بدین ترتیب ناخواسته یک تقویم محتوایی چند ماهه یا حتی یکساله برای خود دارید که روز به روز گسترده تر شده و کلمات بیشتری را شامل می شود.

جهت تکمیل این لیست می توانید مقاله مرتبط وبلاگ آموزشی خبری تب طرح را با عنوان تکنیک keyword mapping عصای دست سئوکار را مطالعه نمائید.

مرحله ۳ : تولید محتوا در وردپرس

در مرحله اول بیان کردیم که گوگل پیشنهاداتی را برای کلمه تایپ شده توسط شما ارائه داده یکی از آنها (ترجیحاً اولین مورد از لیست) را انتخاب کنید.
و در باکس سرچ گوگل تایپ کنید با جستجوی این عبارت در صفحه اول گوگل شاهد تعدادی وب سایت خواهید بود. این سایت ها در اصل همان رقبای کسب و کار و تجارت شما هستند.

صفحه اول گوگل با تب طرح

در بین نام رقبا آیا نام سایت شما به چشم می خورد؟
در این صورت بهتر است بیشتر روی آن کار کنید که به لینک یا سطر ۱ صفحه اول گوگل برسد و در واقع رتبه ۱ گوگل یا گوی سبقت را رقبای سرسخت خود بربایید!
توجه داشته باشید که غالباً در کنار نام آدرس سایت برخی از این رقیبان عبارت ” Ad” قرار دارد.
این حروف همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید نشان دهنده این موضوع است که صاحب سایت رقیب با پرداخت پول و غیر ارگانیک جایگاه گرفته است.

اما ارزش رتبه و جایگاه ۱ گوگل برای سایتی که از راه طبیعی و جستجو های ارگانیک (غیر پولی) با صرف زمان و انرژی کسب شده به مراتب هم برای کاربران ، هم الگوریتم های خود گوگل بسیار بالاتر است.
پیشنهاد می کنیم حتماً مقاله اموزش رایگان سئو را نیز مطالعه کنید.

مرحله ۴ : تعیین عنوان اصلی محتوا (تیتر H1)

یکی از سایت های فوق را که به شکل طبیعی رتبه گرفته را باز کنید. چه چیزی مشاهده می کنید؟
یک عبارت در بخش بالا با تیتر پر رنگ و BOLD شده معروف به تیتر H1 و یک تصویر شاخص شکیل و با کیفیت (اغلب به همراه لوگو و آرم شرکت و فروشگاه سایت) در این عبارت که به “عنوان خبر” محتوا هم گاها شناخته می شود، موضوع کلی و اصلی محتوا را به ما نشان می دهد.

مرحله ۵ : محتوانویسی

مرحله بعدی باید به صفحه پنل کاربری (پیشخوان) وردپرس سایت خود وارد شده و در منوی داشبورد صفحه روی نوشته یا محصول تازه + کلیک کنید صفحه کار شما آماده تولید محتوا در وردپرس سایت می باشد.

با افزودن عبارت اصلی انتخابی خود از طریق مراحل اولیه و تحقیقات انجام شده در گوگل، به کادر عنوان محتوا و افزودن یکی دو مود به ابتدا یا انتهای کلمه کلیدی کانونی خود مثلا:
انواع، قیمت، خرید ، فروش، مشخصات، بازار و… از بین عبارات اضافی در پیشنهادات گوگل می توانید به سراغ مرحله بعد بروید.

نکات مهم تولید محتوا در وردپرس

این گام بسیار مهم و حیاتی است و سرنوشت سئو و جایگاه کل سایت شما به انجام این مرحله وابسته است.
تولید محتوای پربازده (برای کسب اطلاعات بیشتر و آموزش تولید محتوا در وردپرس سایت صد درصد یونیک) مقالات مرتبط با آن را در همین سایت مشاهده کنید. نکته خیلی مهمتر اینکه حتماً حتماً تاکید می کنم حتماً از تمامی یا حداکثر کلماتی که قصد بالا آمدن در گوگل را دارید برای تولید محتوا استفاده کنید.

فرضاً محتوای کفپوش پلیمری فلان را با انواع کلمات پیشنهادی گوگل که از طریق تکرار جستجوهای مردم به صورت مکرر و روزمره حاصل شده را هر روز بارها محتوا بنویسید. با این متد باعث می شوید تا کاربران اینترنت و گوگل شما را بشناسند، چرا؟ چون بارها و به وفور با نام سایت شما در کلمات کلیدی مشابه و هم خانواده در صدر جدول رتبه بندی صفحات جستجوی گوگل بوده اید و از این طریق اعتماد و اعتبار سایت و برند شما روز به روز در بین مخاطبین هدف بیشتر شده و بیشتر کلیک می خورید.
بنابراین استفاده از تمام عبارات مرتبط به کلیدواژه های کانونی مد نظر خود و محتوا نویسی منظم و مداوم برای همه آنها کلید موفقیت شماست.

مرحله ۶ : رفع خطاها

رفع خطاهای آنالیز سئو و خوانایی که افزونه یواست سئو در وردپرس به شکل پیش نمایش اسنیپت در انتهای محتوا ارائه داده است. یواست سئو که شامل رعایت چگالی و توزیع کلمه کلیدی در متن، استفاده از کلیدواژه در پاراگراف اول محتوا، استفاده از ALT تصویر و بهینه سازی عکس برای کاهش حجم در کنار حفظ کیفیت تصویر با استفاده از ابزارهای آنلاین یا فتوشاپ می توانید با یک تیر دو نشان بزنید هم سرعت لود صفحه را بالا می برید و هم حجم اشغالی هاست و فضای منابع وردپرس سایتتان را هدر نمی دهید.

مرحله ۷: برچسب و دسته بندی

در نهایت با انتخاب ۴ الی ۵ برچسب و انتخاب دسته بندی محتوا از سمت چپ وردپرس داخل پنل و کار بر روی متاتگ ها را به شکل دقیق اعمال کنید.

پایان تولید محتوا در وردپرس

نهایتاً ویرایش، بازبینی و بازخوانی محتوای تکمیل شده برای تست نحوه نمایش محتوا در صفحه اصلی سایت می توانید از گزینه پیش نمایش نوشته در باکس انتشار و تاریخ ، استفاده کرده و پس از اصلاح اشکالات املایی، چینش پاراگراف ها و تنظیمات مورد نیاز از نظر ساختار و جمله بندی ها به راحتی محتوا را منتشر فوری و یا زمان بندی انتشار در تایم مشخص نمائید.

کلام آخر

فراموش نکنید که رمز موفقیت در زمینه تولید محتوا در وردپرس سایت فروشگاهی و یا هر سایت دیگری وجود علاقه، استعداد، انگیزه، شور و شوق، خلاقیت و صد البته تکرار و تداوم کارهای به ظاهر کسل کننده اما در نهایت شیرین می باشد.
سایت شما در چند عبارت جایگاه بالا گرفته ؟
از رتبه خود در گوگل راضی هستید؟
با مشاورین تب طرح جهت بهبود رتبه از طریق بازاریابی محتوایی در تماس باشید.
پل ارتباطی شرکت طراحی سایت و سئو در تبریز «تب طرح» :
۰۹۱۴۵۹۸۵۶۴۲ و ۰۴۱۳۵۵۶۶۳۴۶

تیم تولید محتوای تب طرح
تیم تولید محتوای تب طرح

اعضای این تیم خالق مقالات یونیک و جامع و سئو شده هستند که با گذراندن دوره های مهارت نویسندگی، ویرایش و طراحی تصاویر و ترجمه مطالب مرتبط با موضوعات شرکت متناسب با الگوریتم های گوگل به.سرپرستی مدیریت سایت روز به روز در حال ارتقاء کیفیت این وبلاگ می باشند.

دیدگاه ها

13 − 8 =

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا