طراحی سایت پزشکی

امروزه طراحی سایت برای هر کسب و کاری و حتی افراد حقیقی و حقوقی امری ضروری به شمار می‌رود و جایگاه ویژه ای در روند کسب و کار دارد. مراکز درمانی و پزشکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

در دنیای امروز اکثر  افراد به دنبال جواب سوال های خود در اینترنت می گردند و معمولا بیماری ها و مشکلات خود را سرچ می کنند و همین امر وجود سایت های پزشکی را بیشتر کرده است. در این میان سایت های پزشکی به دلیل در ارتباط بودن با سلامت افراد حوزه مهمی را شامل می شوند و باید به صورت دقیق طراحی شوند و همه‌ی نیازهای بیماران را در نظر بگیرند.

جامعه پزشکی به منظور ارائه خدمت به صورت آنلاین نیازمند سایت پزشکی جذاب و کاربر پسند می‌باشد. قسمت هایی که در یک سایت پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است عبارتند از:
بخش معرفی پزشک، رزومه و سابقه پزشک، امکان نوبت دهی آنلاین، مشاهده مراکزی که پزشک در آنجا فعالیت میکند، زمان حضور پزشک، امکان پرسش و پاسخ آنلاین و نمایش آدرس مطب و …

بیشتر افراد دوس ندارند پرونده های پزشکی‌شان در اختیار همگان قرار بگیرد و جز موارد محرمانه محسوب می شود بنابراین یکی از نکته قوت سایت های پزشکی حفاظت از این مورد است که بیماران بتوانند اعتماد کنند و سوابق پزشکی خود را در سایت درج کنند. در ج این اطلاعات در سایت می تواند به پروسه درمان بیمار کمک کند.

طراحی سایت پزشکی باید به گونه ای باشد که بازدید کننده به راحتی بتواند به هدف خود برسد و در سریع ترین زمان پاسخ سوال خود را پیدا کند.

وجود بخش مقالات و نکات پزشکی در سایت و پرسش و پاسخ و یا سوالات متداول در حوزه پزشکی می تواند بخش مهمی برای جذب بیمار به سایت شما باشد و از این طریق بیمار می تواند با پزشک ارتباط برقرار کند.

در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها باید سایت به گونه ای طراحی شود که تخصص پزشکان کاملا مشخص باشد و مراجعه کننده به راحتی بتواند پزشکان حوزه مورد نظر خود را پیدا کند.

داشتن سایت پزشکی باعث میشود دسترسی بیمار به شما به عنوان پزشک راحت تر شود و شما میتوانید در زمان کمتر به اطلاعات بیشتری از بیمار دست پیدا کنید.

با توجه به توضیحات داده شده سایت پزشکی باید توسط یک تیم حرفه ای طراحی شود که علاوه بر رعایت اصول طراحی وب به سادگی به نیازمندیهای بازدیدکنندگان پاسخ دهد. در این زمینه شما میتوانید از مشاوره طراحان شرکت تب طرح استفاده کنید و طراحی سایت های خود را به ما بسپارید.