تکنیک های سئو on page

تکنیک های سئو on page

سئو on page و جذب ترافیک ارگانیک سایت از طریق سایت و موتورهای جستجو فیلد بسیار رقابتی می باشد و سئو یک گوگل تجارت الکترونیک تبدیل شده و کسب و کارها بخش بسیار قابل توجهی از بودجه مارکتینگ خود را به این حوزه اختصاص می‌دهند.

 ۳ جنبه‌ی سئو:

  • سئو فنی (تکنیکال)
  • سئو on page یا سئو داخلی
  • سئو خارجی of page

سایت یا آپدیت می باشد اما دلیل اهمیت سئو آن پیج ایجاد زاویه داخلی سایت چیست تا زمانی که شما محتوای ارزشمند و با کیفیتی را بسته به کسب و کار خود با ساختار با کیفیتی ارائه ندهید.

گوگل از کیفیت محتوای سایت شما آگاهی نخواهد داشت و عملاً رتبه‌ی نخواهد گرفت بسیاری از کسب و کارهای آنلاین اغلب بر روی لینک سازی یا بک لینک گرفتن از سایت های خارجی تمرکز داشته و بر محتوای داخلی و آن پیج چندان فوکوس نمی کند.

لینک ها مهم هستند و بک لینک سازی یکی از مهم‌ترین اصول کار یک سئوکار حرفه‌ای در تبریز می باشد تا سایت و کسب و کار شما شناخته تر شده و مشتریان به سمت محتوای سایت شما راغب شوند.

۱۰ فاکتور اساسی سئو on page

گزینه ۱) تکنیک E.A.T

عبارتی که در سال‌های اخیر بسیار قابل توجه بوده و از سه کلمه Expertise و Authoritativeness و Trustworthiness می‌باشد یک فریم ورک گوگل که بسته به مقدار اعتبار و اقتدار و تخصص و حوزه کاری شما سایت تان را ارزیابی می کند.

گوگل همواره علاقه دارد تا با محتوای دقیق بی مشکل با کیفیت و اصولی که عاری از هر نوع ایرادی باشد برای کاربران نتایج جستجو را رقم بزنند تا کاربران دنیای اینترنت و وب قادر باشند سریع به سوالات خود پاسخ داده و راه حل مشکلات خود را از طریق گوگل بیابند .

به همین دلیل گوگل فاکتوری به نام E A T را وارد بازار رقابتی کسب و کارهای آنلاین بوده است و شما باید به نوعی این اعتبار و تخصص را به گوگل نشان دهید.
تا بحث در این خصوص را ازطریق فاکتورهایی همچون مقدار اعتبار نویسندگان مطالب سایت و فعالیت وبلاگ نویسان و مقاله نویسان در سوشال مدیا حرف‌هایی که مردم در شبکه‌های اجتماعی در مورد برند و کسب و کار شما می‌گویند و مواردی مشابه به شکل مستقیم و یا غیرمستقیم بر روی سئو اثرگذار بوده و ناشی از این فاکتور مهم می باشد.

تکنیک های سئو on page

گزینه ۲) تگ عنوان

تگ عنوان هستش که تقریباً تمام صفحات از یک عنوان برخوردارند که با تگ h۱ شناخته می‌شود و در قسمت بالای هر صفحه قرار می‌گیرد.
این تاکتیک فوق العاده مهم بوده و نشان دهنده ارتباط موضوعی صفحه سایت شما با اطلاعاتی که کاربر و دنبال آن می باشد.
تگ h۱ به عنوان بخش مهم محتواهای وب سایت شما برای گوگل جهت دستیابی به موضوع اصلی و کلی یک صفحه و محتوای اصلی آن می‌باشد
از عنوان های تکراری و و غیره قابل توجه و ضعیف استفاده کنید می توانید کاربران و گوگل را از محتوای سایت خود ناراضی کنید.

گزینه ۳) توضیحات متا سئو on page

تاثیرات بسیار مستقیمی بر روی سئو ندارند اما اهمیتی که کلمات کلیدی استفاده شده در متا دیسکریپشن دارد در نرخ کلیک نتایج گوگل خواهد بود.
در یک متا دیسکریپشن متقاعد کننده و قوی نوشته باشی رنک ۱ گوگل نباشید.

همچنان احتمال دارد کاربران بر روی لینک صفحات وب سایت شما کلیک کرده و محتواها را مطالعه کنند اگر نرخ کلیک بالایی نیز داشته باشید و محتوای شما بانس ریت کمتری داشته باشد. گوگل متوجه می شود که محتوای شما کیفیت مورد نیاز را داشته و مشکلات بازدیدکنندگان گوگل را حل می‌کند پس اگر Return To Serp کمتری داشته باشید کاربر روی محتوای شما مجددا کلیک کرده و دوباره به نتایج جستجوی گوگل برمی‌گردد.

گزینه ۴) هدینگ‌ها در سئو on page

هستند شمال و روبرت که عنوان چندین هدینگ یا زیر عنوان نیز دارید.
مدیریت اجرایی شرکت گوگل در کمپانی توییتر می‌گوید که ارزش این هلدینگ‌ها از اندازه ارزش متن بدنه اصلی سایت نیز می‌تواند بیشتر باشد.
یعنی اگر کلیدواژه ها را در حد لاین استفاده نمایید عملاً تاثیر بسیار زیادی نخواهد داشت برای همین مهم است که دین های بنویسید که بدون کلیدواژه های مزاحم مخاطبین را به ادامه کلیک و مطالعه مطلب کنجکاو نماید. این یک هنر است و گوگل هنر شما را درک خواهد کرد.

همه ما با خواندن متن های کسالت بار به درد نخور حوصله مان سر می‌رود اگر متنی به درستی باس به پرسش ما را ندهد یا نگارش آن خسته کننده و به درد نخور باشد گوگل این محتوا را دوست ندارد و قدرت لحن و جذابیت محتوا جزو نکات مهمی است که کمتر به آن توجه می‌شود.
اما کاربران متن های جالب را بیشتر دوست دارند و گوگل هم به متن های خیره کننده جذاب طبیعتاً رتبه بهتری وارد خواهد شد.

تکنیک ۵)  SEO Writing

محتوای سئو محور رایتینگ یا محتوای مبتنی بر سئو هنگامی که برای سایتی در حال نوشتن محتوا هستید هم گوگل و هم کاربران را باید در نظر بگیرید و تنها یافتن کلید واژه های قانونی و جاگذاری آنها در داخل محتوا نمی باشد
شما باید کاربر را نیز در نظر داشته باشید.
استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی پیچیده و مزاحم حال کاربر را به هم می‌زند و موجب انزجار آنها از سایت شما خواهد شد.
ضمن اگر این کیووردها استفاده نشود گوگل متوجه موضوع و مفهوم کلی محتوای شما نخواهد شد
هرچند در به روزرسانی الگوریتم برج گوگل برای رتبه بندی کلمات کلیدی تاثیر کلیدواژه‌ها کمتر شده است.

گزینه ۶) Keyword Cannibalization

آدمخواری کلیدواژه ها یا به انگلیسی Keyword Cannibalization کردن کلیدواژه ها در صفحات مختلف با استفاده از آنها در تمامی صفحات وب سایت که می تواند استراتژی جالبی باشد
قبل از این گفته می‌شد که هرچه تعداد صفحات یک سایت از یک کلیدواژه ساخته شده باشد بیشتر باشد شانس گرفتن جایگاه ترین کلیدواژه ها در گوگل بالاتر خواهد بود.
اما این کاملاً اشتباه بوده و به قاطعیت می‌توان گفت نه تنها تاثیر مثبتی ندارد، بلکه بر روی سئوی سایت شما نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.
گوگل قابلیتی را به موتور جستجوی خود افزوده که به آن Diversity می‌گویم.
یعنی اگر چندین صفحه داشته باشید که یک کلیدواژه خاص داشته و فقط یکی از آنها را در نتایج گوگل استفاده شود.

تیم نویسندگان تب‌طرح
تیم نویسندگان تب‌طرح

مفتخریم به عنوان عضوی از تیم محتوانویسی تب‌طرح، مقالاتی جامع و حدالمقدور تألیفی را نشر دهیم. مقالات و خبرنامه‌های مرتبط با موضوعات مجموعه را با حمایت سرپرست محتوانگاران تدارک دیده و در وبلاگ تب‌طرح منتشر می‌کنیم. رسالت ما انتشار مقالات قدرتمند متناسب با فاکتورهای روز گوگل است و همواره در حال به‌روزرسانی و ارتقاء کیفیت این وبلاگ خواهیم بود...

دیدگاه ها

18 + 20 =

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا