فرمول PAS در کپی رایتینگ (سه گام تبلیغ نویسی)

فرمول PAS در کپی رایتینگ (سه گام تبلیغ نویسی)

فرمول PAS در کپی رایتینگ Copywriting شامل چه مواردی است؟ اگر با اصطلاح کپی رایتینگ Copywriting آشنایی ندارید و یا تکنیک های این مهارت بی نظیر نویسندگی تبلیغاتی را بلد نیستید. با ما در ادامه همراه شوید تا به پر رونق و محبوب ترین شغل این روزها یعنی تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ تبریز در آژانس های تبلیغاتی بپردازیم.

فرمول PAS در کپی رایتینگ با 3 مرحله

فرمول PAS در کپی رایتینگ

مفهوم و روش به کار بردن تکنیک PAS در فرمول های کپی رایتینگ چیست؟

این روزها مهارت و هنر نوشتن محتوای تبلیغاتی بیزینس و جملات تجاری بی نهایت روی بورس است. چرا که تاثیرگذاری بالای آن در قالب انواع نریشن، تیزر تبلیغاتی، شعار تبلیغاتی، بنر و بیلبورد شهری، غرفه های نمایشگاهی و بلاگینگ اینستاگرام و سایت و هر محیط و پلت فرمی که در دید مخاطب باشد ، تبذیل به معجزه ی قرن شده است.

کپی رایتر کیست؟

یک تبلیغ نویس حرفه ای ، مخاطب شناس، آگاه و هنرمند است که با قلم خود کاربران غریبه و رهگذران را به سمت هدف نهایی شرکت جذب کرده و به مشتری ثابت کسب و کار خود هدایت می کند. او خوب بلد است با کلمات بازی کند. هدف نهایی یک کپی رایتر یا تبلیغ نویس تجاری سازی جملات و کلمات آن به شکلی موزون و چشم نواز برای جذب مشتری و افرایش فروش روزافزون می باشد.

اگر چنین تبلیغ نویسی را سراغ دارید استخدام کنید و برای نگهداری او در سازمان و برندینگ خود تلاش کنید یا به قول بزرگی از دارایی های پر سود برند خود محافظت کنید. این دارایی می تواند، نریتور تیزر تبلیغاتی خوش صدا و با نفوذ، مجری خوش سیما و جذاب و مسئول پروموشن غرفه های نمایشگاهی و طراح تیزرهای تبلیغاتی خلاق و خوش ذوق و نویسنده وبلاگ شما باشد.

سفارش کپی رایتینگ در تبریز

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سفارش نریشن و تیزر تبلیغاتی از نوع موشن گرافیک و سایر خدمات تبلیغاتی بصری ، متنی و صوتی با مدیر روابط عمومی شرکت تب طرح در ارتباط باشید: ۰۴۱۳۵۵۶۶۳۴۶ و یا تیکت ارسال کنید تا پشنیبانان آنلاین سایت پاسخگوی سؤالات شما عزیزان همیشه همراه باشند. PAS تنها یکی از فرمول های تبلیغ نویسی یا Copywriting می باشد و سایر فرمولهای این هنر در عرصه ی تجارت و بیزینس را در انتهای همین مقاله به طور مختصر خواهیم شناخت.

فرمول PAS در کپی رایتینگ با 3 مرحله

فرمول PAS در کپی رایتینگ سه کارمند که بدون دریافت دستمزد و پورسانت می فروشند!

اجزاء فرمول PAS در تبلیغ نویسی

با فرمولاسیون PAS+O و چاشنی خلاقیت و ایده پردازی و کمی طنز می توانید محتوای تبلیغاتی یا کپی رایتینگ پر فروش و سودآوری بنویسید. تبلیغ نویسی با این روش باید زیرکانه و استراتژیک انجام شود چراکه مخاطب امروزی باهوش و تیز تشریف دارد و با کوچکترین حس فروش اجباری و گول زدگی توسط فروشنده و بازاریاب عقب نشینی می کند.

فرمولاسیون تبلیغ نویسی را ۳ عنصر اصلی زیر تشکیل داده است این سه به علاوه outcome (توصیف نتایج) فرمول PAS در کپی رایتینگ نام دارند.

  1. Problem (مسئله)
  2. Agitate (برانگیختن)
  3. Solution (حل مسئله)

سه عنصر اصلی فرمولاسیون کپی رایتینگ درد و مشکل اصلی مخاطب هدف، بزرگنمایی درد و ارائه راهکار حل مسئله هستند که در دنیای نویسندگان تبلیغات برای سایت ها، برندینگ، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوا و حتی تبلیغات اسپانسری و متن رپورتاژ آگهی برای کسب و کارها، سئو و سوشیال مدیا و… به صورت طراحی بنر تبلیغاتی شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام، فیلنامه و سناریو نویسان تیزر و نریشن تبلیغاتی، اسلوگان و سایر موارد آماده یادگیری توسط سایر افراد تازه وارد در زمینه محتوانویسی تجاری و مشتری محور هستند.

فرمول PAS در کپی رایتینگ

ما در این مقاله گام های اصلی یعنی ۳ گام اساسی کپی رایتبنگ + یک گام تکمیل کننده نهایی را مطرح و شرح می دهیم تا از زبان تبلیغ نویسان و محتواکاران شرکت های خدمات طراحی گرافیک و سایت در تبریز به طور شفاف و یک بار برای همیشه پرونده تکنیک های کپی رایتینگ موفق را برای کاربران تب طرح ببندیم.

تکنیک موثر و برتر کپی رایتینگ در جهان ۳ قدم کارآمد با بازدهی ۱۰۰ درصدی را برای محتوا نویسان به ارمغان می آورد.
محتوانویسی از نوع تولید محتوای مشتری محور شغلی پر درآمد در دنیاست اگر فوت و فن و راه و چاه کار را آموزش دیده، تمرین کرده و به کار ببندیم.

بررسی عناصر فرمول PAS در تبلیغ نویسی

فرمول PAS در کپی رایتینگ با 3 مرحله

قدم اول (عنصر P) :

استفاده از تکنیک فوق در سه مرحله صورت می گیرد که گام اول شناخت درد یا مشکل مشتری است. P مخفف عبارت لاتین Pain یا problem می باشد که به درد (مشکل) مخاطب یا مسئله اصلی وی اشاره دارد.

جمله معروف بازاریابان و تیم های فروش یعنی شناخت مشکل مشتریان چیست؟ را آویزه گوش خود کنید و برای دریافت اطلاعات و آگاه شدن در خصوص مسائل، مشکلات، شکایات، نارضایتی، چالش و ناراحتی مشتری هدف مدت زمان زیادی را در نظر گرفته و به تحلیل و درک درد مشتری بپردازید.

در این مسیر می توانید از سوالات متداول مشتریان کالا و خدمات کسب و کار خود و زمینه های مرتبط آن در سایت ها و بخش دیدگاه ، کامنت های پست های اینستاگرام، نظرسنجی در استوری های صفحه شبکه اجتماعی خود بهره مند شده و یا با مدیر فروش و مدیر روابط عمومی مجموعه فروشگاهی یا خدماتی خود در این راستا مشورت کنید.
درد مخاطبین هدف می تواند مسئله ای آزاردهنده باشد که مدتهاست به دنبال راه حل اساسی آن می گردند تا از ریشه درمانش کنند.
چرا شما آن درمانگر معرکه برای مشتریان پر دغدغه نباشید؟!

فرمول PAS در کپی رایتینگ و تبلیغ نویسی برای بیزینس

تبلیغت را برای یک نفر بنویس، نه برای میلیون ها نفر.

قدم دوم (عنصر A) :

در قدم دوم نمک روی زخم مشتری بپاشید آن هم از نوع شور و زجرآور، اما زیاده روی هم نکنید. A مخفف عبارت Agitate می باشد که به معنی برانگیختن و به بزرگنمایی مشکل به منظور برانگیخته شدن درد در ذهن مشتری از نظر روانشناسی مشتری و فروش اشاره دارد. با بزرگنمایی مشکل به صورتی که بفهمد شما و سایر افراد نیز به غیر از او در دنیا وجود دارند که بسیاری از دردهای مشابه آنها را دارند و در این راه تنها نیستند.
از این روش می توان برای همزاد پنداری مخاطبین با خود استفاده نمود به صورتی که در دل خود بگوید وااای دقیقاً مشکل من همینه. درسته. همیشه این موضوع برای من پیش میاد و عباراتب از این دست که اگر این مرحله را حرفه ای انجام دهید نصف راه را رفته اید و باید منتظر عکس العمل مخاطبان در پلت فرم چالشی باشید.

قدم سوم (عنصر S) :

S مخفف عبارت Solution می باشد که به معنی ارائه راهکار بوده و به حل مسئله برای مخاطبین اشاره دارد. پس از طی کردن این سه مرحله می توان به راحتی بر روی تفسیر نتایج حل مشکل به دست سرویس دهندگان یا فروشندگان کالا و خدمات خود پرداخت یعنی عمل بازاریابی محتوا از طریق کپی رایتینگ را جمع بندی نمود که قدم بی نهایت حساس و مهمی در جلب اعتماد مشتری و نشان دهنده صداقت و درستی کار خود باشد.

قیف بازاریابی (قیف فروش) را تا چه حد می شناسید؟

تیم نویسندگان تب‌طرح
تیم نویسندگان تب‌طرح

مفتخریم به عنوان عضوی از تیم محتوانویسی تب‌طرح، مقالاتی جامع و حدالمقدور تألیفی را نشر دهیم. مقالات و خبرنامه‌های مرتبط با موضوعات مجموعه را با حمایت سرپرست محتوانگاران تدارک دیده و در وبلاگ تب‌طرح منتشر می‌کنیم. رسالت ما انتشار مقالات قدرتمند متناسب با فاکتورهای روز گوگل است و همواره در حال به‌روزرسانی و ارتقاء کیفیت این وبلاگ خواهیم بود...

دیدگاه ها

دو × دو =

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا