3 کانال جذب کاربر سایت را بشناسید

3 کانال جذب کاربر سایت را بشناسید

کاربران سایت فروشگاهی، شرکتی، وبسایت خدماتی و… منبع درآمد کسب و کار اینترنتی شما هستند. به همین دلیل ورودی سایت ترافیک یا بازدید از آن بسیار حائز اهمیت می باشد.
در مقالات قبل در مورد جذب ترافیک ارگانیک سایت مفصل صحبت کرده‌ایم. در این مقاله در خصوص 3 کانال جذب کاربر بحث خواهیم نمود.

معرفی سه کانال جذب کاربر به سایت

اصولاً کاربران به شیوه های متنوعی به سایت شما وارد می شوند. آنها می‌توانند از طریق گوگل و موتورهای جستجوی دیگر همچون اینترنت اکسپلورر، یاهو، مایکروسافت، یاندکس، مایکروسافت، بایدو، ردیت و یا سایر موتورهای جستجوگر به سایت شما وارد شوند.
آنها همچنین می توانند از طریق سوشال مدیا (شبکه‌های اجتماع) نیز وارد سایت شما شوند. به هر حال همه‌ی شیوه‌های ورود به وب سایت، اصطلاحاً کانال جذب کاربر سایت و یا مبداء ترافیک نامیده می شوند.
مشاهده تبلیغات از طریق بک لینک‌ها در سایت های دیگر، از طریق رپورتاژ آگهی، سوشیال سیگنال، ایمیل های تبلیغاتی (بازاریابی ایمیل) و مستقیماً تایپ کردن آدرس URL و دامنه وارد سایت شما می شوند.
سهم کلی ترافیک سایت از طریق کانال جذب کاربر متغیر است و با هم یکسان نیستند.

دو نوع منبع ترافیک یا کانال جذب کاربر سایت

کانال های جذب ترافیک ارجاعی و ترافیک جذب شده با برند دو نوع از مدلهای کانال جذب کاربر سایت محسوب می شوند.

برای وبمستران ضروری ترین موضوع رصد و مانیتورینگ دقیق تغییرات آمار انواع کانال جذب کاربر سایت می‌باشد.
با بررسی مقدار تاثیر پذیری هر یک از از کانال های جذب در کسب و کارهای آنلاین خود می توان استراتژی مناسب برای دیجیتال مارکتینگ در پیش گرفت حدود ۶۵ درصد از ترافیک سایت ها را ترافیک وارد شده از موتور جستجوگر گوگل شکل می دهد.
در رتبه‌های بعدی ترافیک جذب شده با برند یا نام دامنه سایت و یا لینک مستقیم URL خود سایت، ۱۲% می باشد. مانند تایپ آدرس تب طرح : tabtarh.com در گوگل.

1) ترافیک جذب شده با برند

زمانی که کاربران گوگل و یا موتورهای جستجو به صورت مستقیم وارد سایت شما را در مرورگر وب کامپیوتر و یا گوشی موبایلشان وارد کنند و به سایت شما وارد شوند، این بازدیدها توسط کاربران ترافیک جذب شده برند نامیده می‌شود.
افزایش مقدار ترافیک جذب شده از طریق نام برند کسب و کار آنلاین نمایانگر افزایش شناخت مردم از برند یا آگاهی از برند (Brand Awareness) کسب و کار شما خواهد بود.
این افزایش بدان معنی است که کاربران بسیار بیشتری با برند شما آشنا هستند و آن را مرجع دریافت خدمت یا محصول مدنظرشان انتخاب کردند شما باید به عنوان یک وبمستر و صاحب کسب و کار آنلاین همیشه مقدار تغییرات این نوع از ترافیک برای کسب و کار خود را دقیقاً بررسی کرده و درک بسیار مناسبی از میزان آگاهی از برند خود را تحلیل و آنالیز نمایید.

3 کانال جذب کاربر سایت را بشناسید

2) کانال های جذب ترافیک ارجاعی

در روش جذب ترافیک ارجاعی با کلیک بر روی لینک سایت در سایت های ثانویه یا همان بک لینک در موتور جستجو، شبکه های اجتماعی، سایت های خبرگزاری به شکل رپورتاژ آگهی ها، خبرنامه و غیره وارد سایت شما می شوند. این مدل جذب کاربر را روش ارجاعی می نامند .
دلیل اهمیت بالای این نوع از کانال های جذب ترافیک چند دسته بندی دارد که بر اساس نوع سایتی که کاربر از طریق آن به سایت شما ارجاع داده شده تقسیم بندی صورت می گیرد.

1) ترافیک جذب شده از موتورهای جستجوگر (کانال جذب کاربر سایت )

اگر کاربر به واسطه یک موتور جستجو از سایت شما بازدید کند؛ ترافیک جذب شده در این دسته قرار گرفته و این ترافیک عموماً بالاترین میزان سهم ترافیک سایت شما را شکل می دهد.

همانطور که می دانید مهم ترین موتور جستجوی دنیا گوگل می باشد.
اهمیت موتور جستجوی گوگل برای سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی در حدی می باشد که تعداد زیادی از افراد، گوگل را پادشاه دنیای وب می‌نامند.

2) ترافیک جذب شده از سوشال مدیا (کانال جذب کاربر سایت )

در صورتی که کاربر از طریق شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، پینترست، لینکدین، یوتیوب، توئیتر و سایر شبکه‌های اجتماعی به سایت شما وارد شوند و برای لینک سایت شما کلیک کنند.
ترافیک جذب شده از این مدل در دسته کانال جذب شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرد.
با افزایش تعداد ترافیک جذب و دست طریق سوشال مدیا اتفاقات بسیار جالبی برای کسب و کار آنلاین شما رخ خواهد داد.
این ترافیک نشانگر این است که برند شما در حال مطرح شدن در شبکه های اجتماعی می باشد.
برای افزایش میزان این ترافیک می توانید از تکنیک های متنوع دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی شبکه های اجتماعی کمک بگیرید.

جهت دریافت مشاوره در خصوص تبلیغات در اینستاگرام و اینستاگرام مارکتینگ و مدیریت شبکه های اجتماعی کسب و کار خود را از طریق شماره تلفن های 09145985642 و 04135566346 تماس حاصل فرمایید.

3 کانال جذب کاربر سایت را بشناسید

3) ترافیک جذب شده از طریق سایت‌های دیگر

در صورتی که کاربران سایت شما از طریق وب سایت های دیگر با دامنه متغیر و متنوع همچون سایت هایی که در آنها رپورتاژ آگهی یا بک لینک خریداری کرده‌اید، وارد سایت شما شوند به علت آگهی شدن سایت شما می تواند کمی هزینه بر باشد.
اما بسیار حائز اهمیت است و بدون نیاز به تبلیغات می تواند سایت شما را به عنوان مرجع بشناساند و در این زمینه می توانید به روش های دریافت پک لینک مراجعه فرمایید.

سخن پایانی :

نتیجه می‌گیریم که یکی از اساسی‌ترین گزارشاتی که سئوکار حرفه ای در تبریز باید با ابزار تحلیل سایت انجام دهد، گزارش‌دهی روش‌های جذب کاربران سایت شما خواهد بود.

ابزار تحلیل سایت گوگل آنالیتیکس که دسته بندی دقیق از انواع روش های جذب کاربر انجام داده و اطلاعات را به صورت شفاف با جزئیات مرتبط کامل جهت بررسی دقیق تر سایت خود در اختیار شما قرار داده است.
از طریق ابزار تحلیلگر google analitics می توانید جهت گزارش دهی هفتگی یا ماهانه کانال جذب کاربر سایت و سایر موارد مهم در سئو و رنکینگ سایت را به کارفرما و پروژه های در دست اجرا، استفاده نمایید.

تیم نویسندگان تب‌طرح
تیم نویسندگان تب‌طرح

مفتخریم به عنوان عضوی از تیم محتوانویسی تب‌طرح، مقالاتی جامع و حدالمقدور تألیفی را نشر دهیم. مقالات و خبرنامه‌های مرتبط با موضوعات مجموعه را با حمایت سرپرست محتوانگاران تدارک دیده و در وبلاگ تب‌طرح منتشر می‌کنیم. رسالت ما انتشار مقالات قدرتمند متناسب با فاکتورهای روز گوگل است و همواره در حال به‌روزرسانی و ارتقاء کیفیت این وبلاگ خواهیم بود...

دیدگاه ها

13 − 8 =

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا