تأثیر استفاده از ویدیو در سئو

تأثیر استفاده از ویدیو در سئو

تأثیر استفاده از ویدیو در سئو

یکی از راه های افزایش بازدید و تعامل در سایت شما، محتوای ویدیویی است، این نوع محتوا باعث می‌شود که رتبه سایت شما در گوگل به صورت قابل توجهی بالا بیاید. امروزه دیگر قدرت گوگل در تشخیص یک محتوای قوی و تفکیک آن از یک محتوای ضعیف به شدت افزایش یافته است. با آپدیت گوگل برای تولید محتوا، توانایی تشخیص محتوای با کیفیت از محتوای بی کیفیت توسط گوگل بسیار افزایش یافته است.
در ادامه با بررسی مزایا و معایب تأثیر استفاده از ویدیو در سئو با تب طرح همراه باشید.

با توجه با آنالیز کردن محتوای ویدیویی همانند محتوای متنی توسط گوگل، نباید تاثیر محتوای ویدیویی در سئو را نادیده گرفت. با استفاده از محتواهای ویدیویی می توانید به راحتی رتبه سایت خود را افزایش دهید. اما علت مهم بودن ویدئو در سئو چیست؟ در ادامه به بررسی و توضیح ۵ مورد از اهمیت‌های ویدئو در سئو خواهیم پرداخت.

اثر زمان ماندگاری

باید به شما بگوییم که تاثیر محتوای ویدیویی در seo  نسبت به محتوای متنی بسیار بیشتر است. و از این نکته هم غافل نشوید که با تولید یک محتوای ویدئویی خوب و مفید می‌توانید به طور کامل نیاز مخاطبتان را برطرف کنید. در ضمن تولید محتوای ویدیوئی در برند سازی و شهرت هم بسیار مفید است و باعث ایجاد ارتباط و اعتماد بین شما و مشتری می‌شود.

محتوای ویدیویی باعث می شود که مخاطبان و کاربران شما مدت زمان بیشتری در سایت شما فعال باشند و برای بهینه سازی سئو این کار بسیار با ارزش است. در واقع هر چقدر کاربران در سایت شما فعال باشند و زمان بیشتری را برای دیدن محتواهای سایت شما قرار دهند، گوگل اعتماد بیشتری به سایت شما پیدا می نماید. همچنین از موارد قابل توجه که باید به آن توجه کنید این است که کلیک بر روی صفحات مختلف سایت برای کسب امتیاز بیشتر در گوگل اهمیت زیادی دارد.

درست است که شاید تولید محتوای ویدیوئی نسبت به تولید محتوای متنی بسیار سخت تر باشد ولی این را بدانید که تولید محتوای ویدیوئی با کیفیت بالا، باعث می‌شود که مخاطب شما تمام ویدئو را مشاهده کند.

افزایش فعال بودن مخاطب در سایت شما باعث می‌شود که گوگل تشخیص بدهد مخاطب از مطلب شما خوشش آمده و بیشتر در سایت شما مانده است و این امتیاز بسیار زیادی برای سایت شما در گوگل است. بنابراین بدین صورت می توانید رتبه سایت و ترافیک خود را افزایش دهید.

یکی از استراتژی های سئو تحلیل و آنالیز برخی از پارامترها همچون زمان ماندگاری و نرخ پرش است. با این استراتژی شما می توانید تاثیر محتوای ویدیویی در seo سایت خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

تأثیر استفاده از ویدیو در سئو

افزایش تبدیل بر روی سایت

خوب است که بدانید، سئو به عنوان یکی از بهترین استراتژی های افزایش رتبه سایت مورد قبول همگان واقع شده است. اما مهم ترین هدف ما، افزایش تبدیل بر روی وب سایت است. سعی و تلاش برای افزایش امتیاز شما در گوگل تنها نیمی از لیوان است. به یاد داشته باشید که محتوای ویدیویی در نیمی دیگر از لیوان تاثیر به سزایی دارد.

براساس هدف های مختلف بازاریابی شما می توانید با استفاده از یک محتوای ویدیویی مخاطبان خود را به ثبت نام در خبرنامه ، دنبال کردن شبکه های اجتماعی ، نظر دهی در مورد یک محصول و خدمات ارائه شده وب سایت خود به شدت ترغیب کنید. همچنین، زمانی که یک کاربر جدید وارد وب سایت شما می شود شما تنها چند ثانیه اول را وقت دارید که مخاطب را جذب به محتوای سایت خود کنید.

یکی از راه های جذب مخاطب در چند ثانیه اول، بارگذاری محتوای ویدیویی با کیفیت و جذاب است. همچنین، شاید قرار دادن یک ویدیو در صفحه فرود سایت شما اصلا تاثیری بر رتبه سایت شما نداشته باشد، اما این عمل می تواند فرایند تبدیل را برای کسب و کار شما بهبود بخشد.
پس در نهایت گوگل نیز به محتوای با کیفیت بیش از اندازه اهمیت می‌دهد و معیار بالا آمدن رتبه سایت شما رضایت کاربران است.

افزایش نرخ کلیک در موتور جستجو

نتایج گوگل هر چند وقت یک بار بروز رسانی می شود. در واقع گوگل این کار را با توجه به محتواهایی که در وب سایت ها  قرار می گیرد انجام می دهد. جالب است بدانید این فرایند با استفاده از قطعات پرمحتوا صورت می گیرد، این عمل می تواند برای جذب مخاطب جدید مورد استفاده قرار گیرد.

گوگل ویدیو های شما را توسط یک تصویر بند انگشتی ، عنوان ویدیو و یک توضیح مختصر و مفید به نمایش می گذارد.  این نکته را به خاطر بسپارید که توضیحات شما برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد. تصاویر جذاب و زیبا یکی از مواردی است که هر فردی را جذب می نماید. بنابراین در انتخاب تصاویر بند انگشتی سلیقه لازم را به خرج دهید؛ چراکه یکی از مهم ترین دلایل برای افزایش نرخ کلیک به شمار می آید.

گوگل هر روز نسبت به گذشته به قطعات غنی شده و محتوای قوی اهمیت می دهد. بنابراین اگر وی سایت شما دارای محتوای ویدیویی است، استفاده از قطعات غنی را فراموش نکنید.

با توجه به موفقیت های غیر قابل انکار استوری ها و پست های اینستاگرام و اینفلوئنسرهای یوتوب، به اهمیت محتوای ویدیویی در فضای مجازی پی برده اید. بنابراین اگر سایت شما دارای محتوای ویدیویی است، از تاثیر آن در سئو سایت غافل نشوید.

تأثیر استفاده از ویدیو در سئونقش YouTube

شاید شما هم بدانید که یوتوب دومین موتور جستجو قدرتمند در دنیا به شمار می آید. خوب است بدانید که گوگل به محتواهای ویدیویی یوتوب یک امتیاز مخصوص می دهد. باید توجه نمود که در یوتوب هم باید محتوای خوب و با کیفیتی قرار دهید، تا رتبه شما در جستجو یوتوب نیز بهینه سازی شود.

استفاده از ابزارهایی همانند Keyword Planner  و همچنین  بهینه سازی عنوان محتوای ویدیو، توضیحات، برچسب ها و .  برای دیده شدن محتوای ویدیویی سایت شما به شدت کمک کننده است. توجه نمایید عنوان محتوای شما باید دارای کلمات کلیدی باشد تا در امتیاز دهی گوگل رتبه بالاتری را کسب نمایید. توضیحات محتوای شما باید حداقل از ۲۰۰ کلمه نوشته شده باشد.

بنابراین مهم ترین اصل در بهبود سئو سایت شما تولید محتوای قوی و کاملا غنی از اطلاعات است. همچنین آپارات نیز میتواند با اختلاف کمی به شما در این قضیه کمک کند.

تیم تولید محتوای تب طرح
تیم تولید محتوای تب طرح

اعضای این تیم خالق مقالات یونیک و جامع و سئو شده هستند که با گذراندن دوره های مهارت نویسندگی، ویرایش و طراحی تصاویر و ترجمه مطالب مرتبط با موضوعات شرکت متناسب با الگوریتم های گوگل به.سرپرستی مدیریت سایت روز به روز در حال ارتقاء کیفیت این وبلاگ می باشند.

دیدگاه ها

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا