با کاربرد SERP در سئو سایت چقدر آشنایی دارید؟

با کاربرد SERP در سئو سایت چقدر آشنایی دارید؟

ارتباط  سئو سایت با سرپ یا صفحه نتایج جستجو در گوگل دقیقاً در چیست؟

کاربرد SERP در سئو سایت های مختلف چیست؟!

serp مخفف کلمه لاتین search engine result page به معنی ” صفحه نتایج جستجوی یک عبارت ” که اغلب این کلمات به عنوان کلمات کلیدی و یا کلمات مترادف آن ها در ذهن سئوکاران و کارشناس تولید محتوا شناخته و جا افتاده اند.

به زبان ساده تر اگر فرضا کلمه شامپو ضد ریزش مو را در گوگل یا سایر موتورهای جستجو بینگ، یاهو و … در یکی از مرورگرهای اینترنت خود تایپ و اینتر بزنید صفحات تحت وب مربوط به عبارتی که جستجو کرده اید برای شما به ترتیب به نمایش در می آید.

به تمام صفحات گوگل که در هر یک تعدادی وب سایت برای کلمه مد نظرتان نمایش داده شود اصطلاحاً صفحه های serp می گوییم.

کاربرد SERP در سئو

طبق آمار بیش از ۹۰% کاربران گوگل تنها صفحه ی اول موتور جستجو را وارسی کرده و هیچ وقت به صفحه‌ی دوم، سوم و … مراجعه نمی ‌کنند!

جالب است بدانید که صفحات سرپ منحصر به فرد بوده و بر اساس نتایج جستجوی شما انحصارا برای خودتان نمایش داده می شود که می تواند برای سایر کاربران بر حسب نوع کلمه کلیدی مد نظرشان متفاوت باشد .
یکی از دلایل فرق بین صفحات حاصله در گوگل یا سرپ می تواند مکان و شرایط محیط کاربر ، کش مرورگر (تاریخچه مرورگر ) و علاقه مندی های قبلی وی باشد.

ضمناً باید در نظر بگیرید که این نتایج دو دسته کلی ارگانیک و غیر ارگانیک هستند یعنی:

  1. نتایج جستجوی ارگانیک که توسط الگوریتم‌های موتور جستجو رتبه بندی می‌شوند
  2. نتایج جستجوی پشتیبانی و ساپورت شده (تبلیغات پولی گوگل ادز و…) که براساس مواردی مثل مکان کاربران، جنسیت کاربر، علایق و… برای فرد جستجو کننده نمایش داده می ‌شوند.

سرپ یا serp

 

رابطه سئو و SERP نشان دهنده موفقیت سایت شماست. این همان جایگاه اول گوگل می باشد که خیلی از سئوکاران و وب مستران بر سر آن سر و دست شکسته و رقابت می کنند.

اگر استراتژی ها و سبک مدیریت سئو یا بهینه سازی سایت خود را به درستی انتخاب و اجرا نموده باشید در صفحه اول سرپ یا نتایج جستجو و در بهترین حالت در لینک یک جایگاه خواهید گرفت و قله را فتح می کنید.

هیچ می دونستین صفحات سرپ روی گسل قرار دارن و تا تقّی به توقی می خوره می لرزن!

نتایج نمایش داده شده در صفحه serp بر حسب عملکرد سایت های مختلف دائم در حال تغییر می باشند.
در صورتی که  از لینک یک های سایت خود مواظبت نکنید ؛ رقبای سایت شما به راحتی و مثل آب خوردن توجه موتور های باهوش گوگل به خود جلب می کنند.

در نتیجه صفحه و جایگاه نخست در serp که تا دیروز با یک کلمه کلیدی لینک یک شده بود بر اثر رقابت سرسختانه سایت های مشابه تصاحب می شود و رتبه شما افت خواهد داشت.

به همین دلیل است که دائماً توصیه می شود از صفحات دارای جایگاه بالا در صفحات نتایج جستجوی گوگل خود بهترین مراقبت ها را در نظر بگیرید.
بهینه سازی سایت توسط یک سئوکار حرفه ای در تبریز می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

اگر از لحاظ مدیریت و استراتژی ‌های سئو سایت فوق العاده عالی عمل کرده‌ باشید در صفحه اول نتایج جستجو خواهید ماند و پادشاهی می کنید.

این مطلب هم برایتان جالب است : افزایش ترافیک ارگانیک سایت (جذب بازدید ، ورودی سایت و کلیک ارگانیک)

کاربرد SERP در سئو و بهینه سازی سایت

با توجه به جدال سختی که برای قرار گرفتن در صفحات و رتبه‌های اول موتور های جستجو حاکم است، و آمار های موجود حکایت از این دارد که

می‌توان پی برد که صفحه اول نتایج جستجو از اهمیت ویژه و فوق‌العاده‌ای برخوردار است. به طوری که قرارگیری در صفحه اول نتایج موفقیت یک شرکت را می‌تواند تضمین نماید. استراتژی مناسب در بحث گزینش کلمات کلیدی و انتخاب رقابتی‎ترین واژه‎های کلیدی به منظور قرارگیری در صفحه اول بسیار موثر هستند.

از این رو Search Engine Result Page از اهمیت بالا برای وبمستران کسب و کارهای مختلف برخوردار است.

کاربرد SERP در سئو

توجه! نکات کلیدی ناگفته در مورد سئو سایت با در نظر گرفتن کاربرد SERP در سئو

زمانی که این قضیه مطرح می‎ شود، می‎توان گفت که استفاده از محتوای با کیفیت و با ارزش به همراه استراتژی صحیح در گزینش کلمات کلیدی بسیار موثر است.
در مرحله نخصت باید رقبا را دقیقاً شناسایی کنید و در این مورد نکات مهم زیر را حتما مد نظر بگیرید :

  • مشخص کردن کلمات کلیدی با بالاترین سطح اهمیت (اغلب اوقات تک کلمه ‎ای و بسیار رقابتی)
  • موقعیت SERP وب سایت‎ های رقیب برای تعدادی از کلمات کلیدی گوناگون (برای بررسی نقاط ضعف و قوت رقبا)
  • کلمات کلیدی تک سیلابی و چند سیلابی (بهترین انتخاب استفاده از کلمات کلیدی که رقبا در آن ضعف دارد.)
  • استفاده از کلمات کلیدی ترکیبی (یک استراتژی درست جهت رسیدن به جایگاه بالا برای کلمات کلیدی اصلی در سرپ گوگل)

تغییرات ایجادشده در SERP

صفحات نتایج موتورهای جستجوگر گوگل یا SERP ها دائما در حال تغییر هستند تا بتوانند نیاز کاربران را به بهترین شکل برآورده نمایند،

بدین ترتیب سایت‌هایی که دوست دارند به طور منظم ترافیک ارگانیک (طبیعی) خود را افزایش دهند باید بتوانند در صفحه اول نتایج سرپ و همچنین بالاترین رتبه ممکن باقی بمانند.

تصور کنید که بررسی‌های شما در BrightEdge نشان دهد که ۵۱% از ترافیک ‌سایت ها از طریق روش‌ های ارگانیک به سایت شما جذب‌ شده اند.
پس تغییرات SERP یک عامل نگران ‌کننده برای شما خواهد بود.
این عامل برای تمامی ‌سایت‌هایی که بخش عمده ترافیک آنها ترافیک ارگانیک بوده باشد، عاملی فوق العاده تاثیرگذار و سرنوشت ‌ساز می باشد.

تیم نویسندگان تب‌طرح
تیم نویسندگان تب‌طرح

مفتخریم به عنوان عضوی از تیم محتوانویسی تب‌طرح، مقالاتی جامع و حدالمقدور تألیفی را نشر دهیم. مقالات و خبرنامه‌های مرتبط با موضوعات مجموعه را با حمایت سرپرست محتوانگاران تدارک دیده و در وبلاگ تب‌طرح منتشر می‌کنیم. رسالت ما انتشار مقالات قدرتمند متناسب با فاکتورهای روز گوگل است و همواره در حال به‌روزرسانی و ارتقاء کیفیت این وبلاگ خواهیم بود...

دیدگاه ها

هفده − 7 =

ادمین اینستاگرام
هاست
طراحی گرافیک سایت
طراحی سایت
تولید محتوا
سئوکار حرفه ای
قالب دیجی کالا